Începând cu data de 01.10.2018 la sediul ANC din București, înregistrarea cererilor privind cetățenia română, formulate în temeiul art. 8, art. 81, art. 10 şi art. 27 din Legea nr. 21/1991 se va efectua exclusiv în baza programării online pe noul modul de programare de tip calendar. De asemenea, se menţin dispoziţiile cu privire la obligativitatea programării online a persoanelor care depun cereri formulate în temeiul art. 11 din Legea nr. 21/1991.

 

 

IMPORTANT! În cazul în care un solicitant face o programare pe un articol de lege (exemplu art. 8) iar la depunerea actelor rezultă că cererea este în conformitate cu un alt articol de lege decât cel pentru care s-a făcut programarea (exemplu art. 11), programarea va fi anulată iar depunerea cererii va fi respinsă urmând a se reprograma la o dată ulterioară, în conformitate cu articolul corect de lege.

 

   Persoanele programate pentru depunerea jurământului la sediul A.N.C., în vederea eliberării certificatului de cetățenie si pentru copiii minori, trebuie să prezinte următoarele:
    - 2 (două) poze tip buletin pentru fiecare copil în parte;
    - pașaport /act de identitate al copilului minor sau pașaport al părinților în care se regaseste fotografia minorului.
   NU este necesară prezența copiilor la depunerea jurământului și nici la eliberarea certificatului de cetățenie al acestora.  
 

     La înregistrarea dosarelor privind cetăţenia română este obligatorie depunerea a două fotografii color de dată recentă format 3.5 cm X 4.5 cm (măsură aplicabilă începând cu data de 02.07.2018), precum şi prezentarea documentelor de identitate şi de stare civilă atât în original, cât şi în copie legalizată (cu traducere în limba română legalizată / supralegalizate / apostilate, dacă este cazul, în funcție de situația specifică articolului de lege în temeiul căruia este formulată cererea), în cazul documentelor emise de autorităţile altor state, sau în copie simplă în cazul documentelor emise de autoritățile române. De asemenea, nu vor fi acceptate acte laminate (plastifiate), întrucât elementele particularizante ale documentelor originale au fost deteriorate în urma laminării. În situația în care solicitantul nu prezintă originalul fiecărui document care se regăsește în copie în dosarul constituit, cererea privind cetățenia română nu va fi înregistrată de angajatul ANC, petentul fiind îndrumat în vederea reglementării situației și depunerea ulterioară a dosarului. 

 

Depunere acte şi prezentare la Iaşi conform art. 11

 Registration Closed
 
414
Loc prezentare:
Biroul teritorial din Iaşi
Data perezentarii:
31/12/2019 08:00 - 16:30
Adresa:
Soseaua Naţională nr.43
Iasi, Romania
Numar locuri:
180
Locuri disponibile:
-234
Email
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Depuneri cereri

 
 

Perioada:

  • 31/12/2019 08:00 - 16:30

Lista persoane:

LUNGU GALINA, PURCIUC ANDREI, PURCIUC VALENTIN, PURCIUC ALIONA, Mocanu Gheorghe, VODINCEAR ANASTASIA, Slabco, Andrusic Vera, Andrusic Victor, Fisticanu Adrian, Fisticanu Ian, nogai petru, Chitic Ecaterina, GORBATAIA IRINA, GORBATII MIHAIL, TURCAN TATIANA, TOMASH KARYNA, Rudcovschi Alexandru, Baltean , Sarivan Nina, Foca, Tuduroi mihail, Drobot, Tuduroi mihail, Gnatiuc, Slabco, COSISCEAN ALOONA, Poghirca Pavel, Scorolitnîi Veaceslav, Silion Veronica, Moroi Igor, Curtean Tatiana, Tatian Oxana, LUNGU DIANA, CRICLIUC DMITRI, CRICLIUC ECATERINA, VLADIMIROV ALEXANDR, VLADIMIROV MAXIM, VLADIMIROV NATALIA, CHITOROGA GRIGORII, GHERCIU IGOR, Padurari Lilian, Padurari Iulia, guiban tatiana, nogai irina, Coschevici Petru, Moroi Victoria, Culacli Petru, Coja Tatiana, Andruh, Andruh, Begereanu, Foca, Diacenco Ion, Ipati Ion, Foca, Foca, Foca, Fisticanu Andrei, Volodin Alexandr, Fisticanu Iana, Scorodinschi Maria, Cuciuc Veaceslav, Iofanov Victor, Stricalova Oxana, Roșu Vladislav, Șugovitov Alexandr, Militan Marina, Cibotari Catalin, Pricochi Sergiu, Dziubenco Valeria, Rădvan Sergiu, Putina Mariana, Putina Ivan, Rusu Marina, Buga Oleg, Vasiliev Diana, Vasiliev Maxim, Pînzari Alexandru, Coroliuc Emilia, Coroliuc Vladimir, Chiciuc Nadejda, MOHAMMAD SALEH, Șuvari Anatolie, Mutilica Grigore, Statnic Ghenadi, Cornea Serghei, Cornea Irina, Pleșca Elena, Caicî Elena, Malcoci Anastasia, Malcoci Andrei, Şaban Ala, MARII RODICA, Filimon Rodica, Filimon Roman, CERNENCHI CONSTANTIN, BRAGA SIMION, BRAGA MARIA, CILIUȚA ALISA, VULPEA ALINA, CILIUȚA ALISA, BUCEAȚCHI ELIZAVETA, ISTRATI MARIA, Polina, Grosu Margareta, COLIBAN, CIOBANU MARIA, CARBUNE IRINA, COLIBAN, Lupașcu Raisa, CIUMAC VICTOR, Potalinscaia Alexandra, Țugulea, Potalinschii Serghei , Potalinscaia Alexandra , Ciumac Victor, Ciumac Svetlana, Rusu ivan, Odagiu, Patrașcu Alexandru, Stratulat Zinaida, LUPU, Vasilieva Liudmila, Vasilieva Liudmila, Vasilieva Liudmila, Chișcababa Nicolai, grubii, vilcu , chincev, criciun , dulgher, rusu, rusu, pintea , lucol, Putina Ecaterina, zaharciuc , cioban, cioban, duminica , SUMAN , carnovschi, nica fiodor, nica , SUMAN , gorceag, Stadnic Ala, OSOIANU ANA, GROSU LILIA, Oleg Stadnic , Iarovoi, Stadnic Ana , Anatolie, ANATOLIE, MOROHAI IGOR, BEILIC ANNA, BURSACOVSCHI OCTAVIAN, PADUREȚ ELENA, PADUREȚ DUMITRU, MOROHAI VLADISLAV, ȚURCAN OXANA, COSIC OLEG, PRISACARI DUMITRU, PRISACARI ANASTASIA, GULCINSCHI VADIM, COȘMARIUC MARIAN, CAZACIUC EVGHENII, CAZACIUC EVGHENII, MUNTEANU ANDREI, MUNTEANU PAISIE, Tarus, MUNTEANU IRA, JECHIU SERGIU, Tarus, Cojocaru Valeriu, Greenberg Vicor, Grenberg Ilia, Roman, Prepelita Vitalie, Sacultanu Nicolae, BALEA VICTOR, CERNENCHI CONSTANTIN, dina, CIBOTARU SVETLANA, LUPU ELENA, CHELSEU CORINA, CERGA VALENTINA, CERGA VASILE, SLIVINSCHI, PĂDURARI, BABEI VASILII, BABEI LUDMILA, BABEI ARTUR, Basoc, STĂVILĂ, STĂVILĂ, Sîrbu Ivan, Cusursuz Mihail, Cusursuz Maria, Carapcevschi Luminița, Musteata Natalia, Carapcevschi Luminița, Carapcevschi Luminița, Carapcevschi Luminița, JARDAN CONSTANTIN, EDU IRINA, BEJAN GRIGORE, EDU DORIN, POPOVA SVETLANA, CRUDU LILIA, DRAGOMIR TATIANA, ȚÎRDEA DAN, DRAGOMIR OLGA, GALIȚ MIHAIL, BOLDIȘOR RUSLAN, Zgherea Igor, STIRBU NICOLINA, gîrleanu alina, vincea alexandru, Adamachi Victor, Canțer-Moisei Liudmila, TOMAC Irina, BOGACI OLESEA, Ghemu Diana, Ghemu Alexei, Huțanu Valerii, Eni Vladimir, CORIȚCHII SERGHEI, Tabacari Stepan, Botezatu Constantin, GUTIUM IGOR, BURCĂ INA, LĂCUSTĂ VEACESLAV, Gangan Irina, VODINCEAR GHEORGHE, Cecan Diana, Cecan Vasile, PADURARI VALERII, LUȚA ELENA, VÎRLAN ARTEMIE, BOŢAN VLADIMIR, COJOCARI NATALIA, BUJENITA VEACESLAV, Moraru Aureliu, Anastas Irina, Tabac Nadejda, Tabac Nadejda, Anastas Irina, Moraru Aureliu, Beresteanu Maria, Beresteanu Maria, Luchin Natalia, Luchin Natalia, Luchin Ion, Luchin Ion, Luchita Yasar Livia, Luchita Yasar Livia, Golovatic Victoria, Golovatic Victoria, Braga Ecaterina, Braga Ecaterina, PASAT OXANA, Rotaru Sergiu, DANILIUC VASILE, Catana Catalin, Achirus Ion, TRONCIU AURELIA, STATIUC IVAN, Colţa Cristela, Cretu.Irina, RETIŞ SERGIU, RETIŞ GRIGORE, GRIMALIUC , STROICI MARIANA, Sarov Nelea, Babilev Andriana, Carp Cristian, Carp Liuba, BUCATARI IANA, BUCATARI DUMITRU, CAPUSTEANSCAIA TATIANA, URSU ALIONA, ROGAC LILIA, ROGAC ION, Busuioc Marcela, Buciuceanu.Viorica, Buciuceanu.Ivan, Stulovschi.Angela, Stulovschi.Evgheni, Pleșca Nelea, Rosca Dina, Rosca Mihail, Tanase Lilia, Tanase Anatolie, Tanase Antuaneta, Rudacevschii Anatolii, Movila Petru, Movila Petru , Lambarschi Eugenia, Lambarschi Eugenia, Zalata Elena, Ivanov Valentina, Blanari Alexandru, Mandaji Cristina, Ivasiuc Alexandru, Dudarev Igor, Dudarev Irina, Cojocaru Marin, Grigorita Daniel, STATULA , Cibotari Andrei, Cibotari Snejana, Cibotari Ion, Tihon Ion, Russu Aliona, Braghis Valentina, Enachi Mihail, Axenti Natalia, Struc Sergiu, Andrusic Veaceslav, Ungureanu Natalia, Iordachi Vitalii, Andrusic Alexandru, Cucerean Elena, Motelica Zinaida, DIMA SERGHEI, Danu Nadejda, Palanciuc Igor, Carp Cristian, Carp Liuba, Movila Lilia, Dintiu Elena, Gavrilenco Alexandr, Mochin Victor, Rosca Victoria , Volodin Pavel, IACIMENIOV DMITRI, COSMENCO OLGA , Roșca Cristina, SCHIPSCHI VIRGILIA, ROZOVEL IRINA, IUTIȘ ANGELA, Carapcevschi Cristian, Parascan Tatiana, ARAMA LORIDANA, Pascari Dumitru, Donskikh Tatiana, Cornet Sandărsăn, ARAMA EUGENIU, BĂTRÎNAC MIHAIL, BĂTRÎNAC RADA, Untu Elena , CORNET DAN, Golubțov Vladislav, Trifanov Vitalie, Trifanov Dina, Volodina Mariana, CORNET LILIA, Cuțescu Mariana, Poderencu Daria , TUCHILA ILIE, Chilinciuc Dumitru, Chilinciuc Daniel , Pomujac Serghei, Osoba Ivan, Osoba Alexandra, Cipurenco Olga, Ursu Oleg, Florea Vitalie, Munteanu Lilia, Munteanu Ana, Istratii Elena, Buza Mihail, Mocaru Stanislav, Ciobu Dumitru, Cornea Evgheni, Maler Natalia, Nastas Ana, Ribac Lidia, Ribac Valentin, Nastas Andrei , Ofionova Anna, Orfionova Anna, Tarta Natalia, Tarta Nicolae, Cristea Grigore, Viju Marcela, Viju Ciprian, Ungureanu Natalia, Delinschi Dumitru, Luta Nina, Procopciuc Ionut, Bolgari Alexandru, Tacu Daria, Turcan Raisa, Fedisin Rostislav, Scutelnic Alexandr, Scutelnic Stela, Scutelnic Stela, Cociug Vitalie, Cociug Victor, Delinschi Ion, Ungureanu Natalita, Soltinschii Denis , Hangan Vasile, Putina Rodica , NEDERIŢĂ GHEORGHE, Beznos Alexandru, Novac Maxim, Chiosa Valeriu, Reşetnic Boris, Galeliuc Ion, Lupu
 

Powered by iCagenda