Cetatenie

Presedinti ai Autoritatii Nationale pentru Cetățenie

ANDREI TINU
Perioada 07.01.2020 – 14.05.2020

 

 

 

 

ADRIANA ELENA MOTA
Perioada 11.12.2019 – 07.01.2020

 

 

 

 

ANDREI TINU
Perioada 09.03.2017 – 11.12.2019

 

 

 

 

IULIA MĂLINA CIOBANU
Perioada 25.02.2016 – 08.03.2017

 

 

 

 

ANDREI TINU
Perioada 03.11.2015 – 25.02.2016

 

 

 

 

MONICA CĂMĂRĂSCU
Perioada 15.01.2013 – 03.11.2015

 

 

 

 

GHEORGHE EMACU
Perioada 09.07.2012 – 22.12.2012

 

 

 

NICOLETA-ECATERINA EUCARIE

Perioada 09.03.2010 – 09.07.2012

 

 

 

 

Vicepreședinți ai Autorității Naționale pentru Cetățenie

IONEL-CONSTANTIN MITEA

 

 

 

 

LAVINIA AIOANEI                                                                           

Perioada 17.05.2021 – 15.11.2021

 

 

VAROL AMET

 

 

 

 

MARIUS-SORIN BOZGAN
Perioada 22.05.2020 – 14.04.2020

 

 

 

MARIO DE MEZZO

Perioada 21.04.2020 – 21.05.2020

 

 

 

MARIUS-SORIN BOZGAN
Perioada 13.04.2018 – 14.04.2020

 

 

 

CEZAR STANCU

Perioada 23.03.2017 – 07.03.2018

 

 

 

 

ANDREI TINU
Perioada 06.02.2014 – 03.11.2015, 25.02.2016 – 10.03.2016

 

 

 

 

OCTAVIAN LUPULESCU
Perioada 14.08.2012 – 10.06.2014

 

 

 

 

IONUȚ MIHĂILESCU
Perioada 28.12.2010 – 12.04.2012

Informatii suplimentare

BREXIT

ANC

Art. 11 – redobândire cetățenie română minori

Admin

ANC
Sari la conținut